Okulary – must have każdego sezonu

Wbrew temu co przyjęło się uważać, okulary przeciwsłoneczne damskie potrzeba są nie tylko latem (więcej: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Damskie-416.html). Owszem, to wtedy właśnie są one nam potrzebne najbardziej, jednak w gruncie rzeczy okulary takie można nosić dokładnie przez cały rok, z tej prostej chociażby przyczyny, iż nawet w pochmurne dni jesteśmy narażeni na działanie promieniowania UV. Jakie zatem okulary wybrać aby nie tylko chroniły nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB ale by również zdobiły one naszą twarz? Kluczem w tym wypadku jest to jakiego kształtu twarz posiadamy.

Okulary a kształt twarzy

Pierwszym i najważniejszym zadaniem jakie mają do wykonania okulary przeciwsłoneczne damskie jest ochrona oka, niezależnie od pory roku i stopnia nasłonecznienia

Autor zdjęcia: renata lima

Do najbardziej kłopotliwej twarzy należy twarz okrągła. Bardzo bowiem łatwy, przy pomocy źle dobranych oprawek, sprawić iż będzie się ona wydawała jeszcze bardziej pucołowata. Jeżeli posiadasz taki właśnie kształt twarzy, koniecznie swoją uwagę skupić musisz na dużych kwadratowych oprawkach, które w doskonały sposób zakryją nie tylko oczy ale i część policzków, tym samym wyszczuplając rysy. Tym samym posiadając twarz okrągłą, jak ognia musimy unikać wąskich i okrągłych oprawek.

Zupełnym przeciwieństwem twarzy okrągłej jest twarz owalna. Posiadaczki takowej mogą nosić dosłownie każdy możliwy fason okularów. Choć owszem, konieczne w tym wypadu jest zwrócenie uwagi na ich rozmiar. Małe oprawki nie są na pewno rozwiązaniem rekomendowanym.

W przypadku twarzy o kształcie kwadratu na pewno należy unikać oparem kanciastych, uwydatnia one bowiem tylko twoje, już i tak ostre rysy. Rozwiązaniem doskonałym w tym konkretnym przypadku są okulary przeciwsłoneczne damskie z lekko uniesionymi zewnętrznymi krawędziami oraz okulary o ramkach lekko zaokrąglonych.

Jeżeli natomiast twoja twarz jest trójkątna, podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej należy dążyć do optycznego złagodzenia rysów. Możliwe jest to dzięki oprawkom zaokrąglonym. Tzw. lenonki lub generalnie, okulary w stylu retro mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Podsumowanie

Pierwszym i najważniejszym zadaniem jakie mają do wykonania okulary przeciwsłoneczne damskie jest ochrona oka, niezależnie od pory roku i stopnia nasłonecznienia. Jednak jak doskonale wiemy, ich rola się do tego nie ogranicza. Okulary przeciwsłoneczne bowiem mają za zadanie również ubierać twarz. Stanowią także dopełnienie naszej codziennej, lub niekoniecznie codziennej stylizacji. Należy więc takie okulary dobierać z wielką rozwagą.