Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne (takie jak te chociażby: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html) to nieodłączny element stroju na lato. Niektórzy mają kilka par w różnych kolorach i wzorach dobierane ze względu na ubiór, inni zaś mają tylko jedną parę sprawdzoną od lat. Niezależnie od tego ile ich posiadamy, warto wiedzieć jak wyglądają trendy okularowe w tym roku.

Okulary przeciwsłoneczne od dawna nie pełnią już tylko funkcji praktycznych. Coraz częściej pełnią one funkcję dopełnienia stylizacji

Autor zdjęcia: yomo_13

Do najważniejszych tegorocznych trendów należą:

  • bogate zdobienia
  • futurystyczne kształty
  • okrągłe oprawki

Bogate zdobienia

Okulary przeciwsłoneczne od dawna nie pełnią już tylko funkcji praktycznych. Coraz częściej pełnią one funkcję dopełnienia stylizacji. Dlatego też projektanci wymyślają coraz to nowsze wzory i kolory oprawek. Bardzo modne są motywy i aplikacje kwiatowe. Ostatnim hitem są oprawki ozdobione kwiatami w kolorach pastelowych, dopełnione perłami i kamyczkami.

Futurystyczne kształty

Nawiązania do nowoczesnej stylistyki umacniają się w corocznych trendach i są fantastyczną opozycją do stylu retro. Jeśli pociąga nas na taki styl, to warto zainwestować w okulary w geometrycznych oprawkach w zaczepnych, kontrastowych kolorach, z motywem pikseli lub kolorowymi szkłami.

Okrągłe oprawki

Okrągłe oprawki to bardzo ciekawy i oryginalny dodatek. Wyglądają bardzo retro, najmodniejsze są te z okrągłymi szkłami. Najbardziej znane są lenonki, ale na rynku znajdziemy wiele różnych propozycji okrągłych oprawek okularów. Warto wybrać jednak te w bardziej stonowanych, gdyż ich unikalny kształt w połączeniu z mocnymi odcieniami może wyglądać komicznie.

Nie ważne jakie okulary wybierzemy dla siebie, najbardziej liczy się byśmy dobrze się w nich czuli i upewnili się, że pasują do kształtu naszej twarzy. Nawet najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne będą wyglądać niekorzystnie, jeśli nie są dobrze dobrane.